Grafisch Lyceum Rotterdam

GLRVIEWPOINT BRENGT ONDERWIJS EN BEDRIJFSLEVEN SAMEN

GLRVIEWPOINT brengt onderwijs en bedrijfsleven samen

GLRVIEWPOINT - Presentation room

Een geweldig uitzicht over het Rotterdamse stadscentrum en state-of-the-art apparatuur. Het Grafisch Lyceum Rotterdam is een unieke faciliteit rijker: GLRVIEWPOINT. GLRVIEWPOINT is een nieuwe trainings- en presentatieruimte, gevestigd in het hoofdgebouw van het GLR aan de Heer Bokelweg 255 in Rotterdam.

GLRVIEWPOINT wordt ingezet om de relatie tussen het GLR en het (regionale en (inter)nationale) bedrijfsleven in de creatieve industrie te versterken. Relaties van het GLR kunnen bij GLRVIEWPOINT terecht voor kennis, scholingsvragen en ondersteuning. Omgekeerd is het een manier om actuele kennis uit het bedrijfsleven en de markt bij de studenten en docenten van het Grafisch Lyceum Rotterdam te krijgen.

Multidisciplinaire teams

Sinds dit jaar kunnen studenten van het GLR afstuderen binnen multidisciplinaire teams (MDT's). Hierbij vormen studenten uit verschillende opleidingen met elkaar een team en werken ze aan projecten en (externe) opdrachten op een bedrijfsmatige manier. Het is de bedoeling dat de MDT's gebruik maken van GLRVIEWPOINT om kennis te maken met en kennis op te doen van bedrijven, (gast)docenten en andere interessante sprekers uit de creatieve industrie. Zo heeft GLRVIEWPOINT ook een netwerkfunctie en vormt het een brug tussen het GLR, zijn studenten en het bedrijfsleven.

Presentaties en trainingen

GLRVIEWPOINT bestaat uit een Presentation room en een Training room. De Training room biedt twintig (zeer volledig uitgeruste) werkplekken. Hier worden voornamelijk workshops gegeven voor en soms door het bedrijfsleven. Ook cursisten van MediaCollege, het kenniscentrum van het GLR, zullen hier trainingen volgen. De Training room is voorzien van een surround systeem en een (High Definition) projector en projectiedoek, zodat de cursisten of deelnemers de handelingen op het scherm van de cursusleider stap voor stap kunnen volgen.

Cameraregistratie

De Presentation Room biedt plaats aan tachtig personen en is uitgerust met een projectiescherm van 4 x 2,5 meter. Daarnaast beschikt deze ruimte, met een 'view' over Rotterdam-centrum, over een geavanceerd cameraregistratie-systeem. De roterende camera's in de Presentation room staan in verbinding met de naastgelegen productieruimte van GLR-tv, het televisie productiebedrijf van het GLR. In de productieruimte kunnen studenten de hoge resolutiebeelden registreren en indien wenselijk direct streamen. Door presentaties op te nemen, kan het GLR kennis bewaren, maar ook direct delen (live uitzenden) via internet.